بیشتر بدانیم

مدیریت محتوا | ویدئوهای من

مدیریت محتوا | ویدئوهای من

برای ثبت ویدئو در سایت خود نیاز داریم تا اطلاعات آن را در محیط ادمین ثبت و تایید نماییم. بدین منظور:

 

1- ابتدا وارد بخش مدیریت محتوا می شویم.

2- سپس بر روی «ویدئوهای من» کلیک می کنیم.

3- با کلیک بر روی + (افزودن ویدئوی جدید)، وارد صفحه ی «افزودن ویدئو جدید» می شویم.

4- در قسمت «اطلاعات پایه» دسته مورد نظر خود را انتخاب کرده و یا با کلیک بر روی آیکن «ویرایش دسته بندی ها»، بسته به نیاز خود، یک دسته مادر و یا یک زیر مجموعه ایجاد می کنیم.

5- در پنجره «ویرایش دسته بندی ویدئو» می توانیم یک دسته بندی جدید ایجاد کرده و یا به دسته های قبلی زیر مجموعه اضافه کنیم.

6- عنوان ویدئو و مدّت زمان آن را وارد می کنیم.همچنین ویدئوی خود را در آپارات آپلود کرده و کد «آی فریم» آن را در لینک ویدیو قرار می دهیم.

(آی فریم چیست : آی فریم یک عنصر «اچ تی ام ال» است که به وسیله آن می توان محتوای سایت دیگری را در یک پنجره در سایت خود نمایش داد. مزیت استفاده از آی فریم، صرفه جویی در فضای هاست شماست، همچنین کاربران محتوای شما را بدون بیرون رفتن از صفحه ی وب سایت شما مشاهده می کنند).

7- در قسمت توضیحات، توضیحات لازم را اضافه می کنیم.

8- با کلیک بر روی دکمه «آپلود عکس»، یک عکس به عنوان کاور ویدئو انتخاب می کنیم.

9- در قسمت «برچسب های این مطلب» چندین برچسب متناسب با ویدئو و آن مطلب وارد می کنیم.

(برچسب گذاری صحیح بر روی سئوی وب سایت شما تاثیر گذار است، برچسب گذاری باعث بهتر دیده شدن صفحات شما توسط موتور های جستجو می شود. برچسب ها همانند هشتگ ها در شبکه های اجتماعی عمل میکنند، به طور خلاصه، برچسب ها برای دسترسی سریع تر به موضوعاتی که دارای آن برچسب هستند و فیلتر کردن موارد نمایشی به کاربر بر مبنای برچسب تعریف شده استفاده می شوند).

10- در صورت نیاز، با فعال کردن دکمه «زمان بندی ارسال» امکان انتخاب روز و ساعت دلخواه برای انتشار ویدیو فراهم می شود.

11- بر روی دکمه «ذخیره ی اطلاعات» کلیک می کنیم. و برای تایید یا انتشار مطلب دکمه «تایید مطلب» را در صفحه ی ویدئوهای من کلیک می کنیم.

12- با کلیک بر روی تصویر هر ویدئو، صفحه ی «جزئیات ویدئو» برای ما نمایش داده می شود.

13- در صفحه ی مدیریت ویدئوها، آخرین ویدئوها به ترتیب لیست می شوند، و در سمت چپ هر ویدئو آیکن هایی برای موارد سئو، ویرایش ویدئو، تایید ویدئو،خارج کردن از تایید و همچنین به اشتراک گذاری-کپی لینک وجود دارد. همچنین امکان مشاهده «علاقه مندی ها»، و در قسمت «نظرات»، امکان مشاهده نظرات دیگران و یا ارسال نظر وجود دارد.

 

پیشنهاد می شود آموزش ثبت سایر بلاگ ها (اخبار، پادکست، مقالات و دستوالعمل ها) را نیز در سایت ویلاآرت دنبال کنید.