بیشتر بدانیم

مدیریت محتوا | مقالات و مطالب آموزشی من

مدیریت محتوا | مقالات و مطالب آموزشی من

محتواهایی که در این بخش قرار می گیرند چون از نوع محتواهای علمی، آموزشی و یا اطلاعاتی هستند، میتوانند همیشه برای کاربران مفید باشند و در موتورهای جستجو مورد جستجو قرار گیرند.

1- بدین منظور ابتدا وارد صفحه مدیریت محتوا میشویم.

2- سپس صفحه "مقالات و مطالب آموزشی من" را انتخاب می کنیم.

3- با کلیک بر روی + (افزودن مطلب جدید)، وارد صفحه ی «نوشتن مطلب جدید» می شویم.

4- در قسمت «اطلاعات پایه» دسته مورد نظر خود را انتخاب کرده و یا با کلیک بر روی آیکن «ویرایش دسته بندی ها»، کادر «ویرایش دسته بندی مقالات» نمایان شده و می توانیم یا دسته جدید ایجاد کرده و یا به دسته های قبلی زیر مجموعه اضافه کنیم

5- در فیلد عنوان مطلب، یک عنوان مناسب و کلیدی برای مطلب وارد می کنیم

6- و سپس در کادر زیر چکیده ای از مطلب مورد نظر خود را وارد می کنیم. چکیده مطلب، متنی است که توضیحات و یا اطلاعات مختصری را در کنار عنوان هر مطلب یا مقاله بیان می کند تا کاربران با مطالعه آن، در صورت علاقه، به مطالعه بیشتر آن مطلب خاص بپردازند.

7- در سمت چپ تصویر با کلیک بر روی دکمه «آپلود عکس اصلی مطلب» یک تصویر برای مطلب خود در نظر می گیریم. این تصویر در کنار عنوان اصلی مطلب در سایت قرار می گیرد.

8- در فیلد «برچسب های این مطلب» چندین برچسب و کلید واژه متناسب با مطلب وارد می کنیم. برچسب گذاری صحیح بر روی سئوی وب سایت شما تاثیر گذار است و همانند هشتگ ها در شبکه های اجتماعی عمل می کنند. برچسب ها برای دسترسی سریع تر به موضوعاتی که دارای آن برچسب هستند و فیلتر کردن موارد نمایشی به کاربر بر مبنای برچسب تعریف شده استفاده می شوند.

9 - برای انتشار مطلب خود در زمان بندی دلخواه، با فعال سازی کلید «زمان بندی ارسال» یک زمان دلخواه برای مطلب خود تعیین می کنیم.

10- در بخش «متن خبر»، متن کامل مقاله یا مطلب خود را با رعایت اصول سئو و استفاده از کلید واژه های مناسب در متن وارد می کنیم، در این بخش با ویرایشگری که در اختیار ما قرار گرفته است، قابلیت هایی نظیر لینک دهی و درج تصویر در متن برای ما فراهم شده است.

11- از قسمت «آپلود فایل های مقالات»، امکان ضمیمه کردن فایل های احتمالی مورد نیاز برای مطلب مورد نظر وجود دارد.

12- دکمه «ذخیره ی اطلاعات» را کلیک می کنیم و به صورت خودکار به بخش «مدیریت مقالات» هدایت می شویم.

13- با کلیک بر روی عنوان یا تصویر هر مطلب، کادر «جزئیات مقاله» نمایان می شود و اطلاعات کلی و متن مقاله را به ما نمایش می دهد.

14- در سمت چپ هر مطلب آیکن هایی برای موارد سئو، ویرایش مطلب، تایید مطلب و خارج کردن از تایید، به اشتراک گذاری-کپی لینک و حذف مطلب وجود دارد. همچنین امکان مشاهده «علاقه مندی ها»، و در قسمت «نظرات»، امکان مشاهده نظرات دیگران و یا ارسال نظر وجود دارد.

توجه داشته باشید که تا زمانی که ادمین، مقاله را از طریق دکمه "تایید مطلب" تایید نکرده باشد، مقاله بر روی سایت اصلی قرار نمی گیرد. همچنین به وسیله دکمه "خارج کردن از تایید" می تواند نمایش مقاله مدنظر را در سایت اصلی متوقف نماید.

 

 

پیشنهاد می شود آموزش ثبت سایر بلاگ ها (اخبار، پادکست، ویدئو و دستوالعمل ها) را نیز در سایت ویلاآرت دنبال کنید.