بیشتر بدانیم

طراحی اختصاصی لندینگ پیج و مزایای آن در افزایش فروش

مقدمه

امروزه فروش محصولات از طریق سایت یکی از راه‌ هایی است که می ‌توان به‌ خوبی افزایش فروش را در آن مشاهده کرد. یکی از بخش‌ هایی که از طریق سایت می ‌توان فروش را افزایش داده طراحی صفحه‌ اختصاصی فرود یا لندینگ پیج‌ ها می‌ باشد که در آن می‌ توانید محصولات معمولی را نیز به فروش برسانید. بنابراین مهم نیست که شما در صفحه فرود خود چه نوع محصولی را دارید وجود لندینگ پیچ یا صفحه فرود به ‌تنهایی افزایش فروش را برای شما به ‌همراه خواهد داشت. نکته قابل ‌توجه در این بخش طراحی اختصاصی صفحه فرود می ‌باشد که با توجه به آن بتوانیم ما فروش بالایی را در مورد محصولات تجربه کنیم.

زیرا بسیاری از افراد با توجه به این ‌که از لندینگ پیج ها استفاده می ‌کنند اما نمی ‌توانند فروش خوبی را تجربه کنند. بنابراین در این بخش مجموعه ویلا آرت در کنار شماست تا هر آنچه که لازم است شما در خصوص طراحی اختصاصی صفحه فرود بدانید را در اختیارتان قرار دهد پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست؟

برای اینکه بخوبی با صفحه فرود آشنا شوید و بدانید که چیست بیایید یک مثال را برای شما به‌ خوبی بررسی کنیم. شما ممکن است در مسیری در حال ‌حرکت باشید و در این مسیر با درختان متفاوتی مواجه شوید و به ‌راحتی از کنار آن‌ ها گذر کنید ولی اگر در میان این درختان شما با یک درخت مثمر و زیبا روبرو شوید مطمئناً به سراغ آن درخت رفته تا از آن استفاده کرده و نفعی به خودتان برسانید. دقیقاً صفحه فرود نیز همین است برای مثال شما اگر در صفحه سایت خود جشنواره فروشی را به اجرا درآورده‌اید و برای این‌ که بتوانید فروش زیادی را تجربه کنید از طریق تبلیغاتی که انجام می ‌دهید کاربران زیادی را به سمت سایت خود سوق می ‌دهید.

صفحه فرود یا لندینگ پیج که مخصوص جشنواره فروش شما است نباید در صفحه اصلی سایت باشد بنابراین شما باید یک صفحه مجزا و اختصاصی را مختص کمپین فروش خود طراحی کنید که کاربر با توجه به تبلیغاتی که شما کرده‌اید از مسیری دیگر مستقیم وارد آن صفحه شود و شما باید در آن صفحه اطلاعاتی را به کاربر در خصوص جشنواره منتقل کنید تا کاربر را بتوانید به یک مشتری تبدیل کنید. به ‌طور کلی اگر بخواهیم صفحه فرود را تعریف کنیم؛ به صفحه‌ای گفته می‌ شود که کاربر مستقیماً از مکانی دیگر به آن صفحه جهت خرید و یا برخوداری خدمات منتقل می ‌شود.

مزایای لندینگ پیج

مزایای طراحی لندینگ پیج چیست؟

همان ‌طور که در بالا اشاره کردیم لندینگ پیج با صفحه اصلی تفاوت زیادی دارد بنابراین در طراحی صفحه فرود باید به ‌شدت دقت کافی صورت پذیرد چرا که این صفحه باعث افزایش تبدیل کاربر به مشتری می گردد. بنابراین صفحه فرود به ‌خودی‌ خود تاثیر بسیار زیادی در موفقیت کمپین ‌های فروش دارد.

صفحه فرود یکی از ارکان بسیار مهم در سایت‌ های فروشگاهی بشمار می ‌رود. بنابراین فروشگاه ‌ها می ‌توانند با طراحی صفحه فرود اختصاصی برای جشنواره ‌ها و تخفیف ‌هایی که بر روی محصولات خود دارند نرخ تبدیل کاربر به مشتری را بسیار افزایش داده و از این روش برای افزایش فروش خود استفاده کنند. بنابراین کاربران نیز زمانی‌ که به صفحه فرود منتقل می ‌شوند انگیزه‌ای برای بازدید محصولات دارند بنابراین فروشگاه‌ ها از این طریق می‌ توانند کاربران را تشویق به خرید محصولات کنند.
همچنین شرکت‌ هایی که در زمینه طراحی صفحه فرود فعالیت می ‌کنند می ‌توانند خدماتی که برای بازدید کنندگان سایت ارائه می‌ دهند را به ‌راحتی و رایگان در اختیار کاربران قرار دهند که از این طریق می‌ توان افزایش مشتری و برقراری رابطه با مشتری را افزایش داد.

اهمیت طراحی لندینگ پیج اختصاصی

گاهی اوقات فروشگاه ‌ها از لندینگ پیج ها یا صفحه ‌های فرود برای فروش محصولات خود استفاده می ‌کنند. اگر صفحات فرود به‌ خوبی و با کیفیت طراحی شود می‌ تواند مسیر ارتباط با مشتری را هموارتر کند. زمانی که کابران به صفحه جشنواره رجوع می ‌کنند انگیزه‌ای برای خرید محصول یا کنجکاوی درباره خرید آن دارند. بنابراین در صفحات تخصصی طراحی‌ شده برای صفحه فرود ما می‌ توانیم اهداف مختلفی از جمله دستیابی اطلاعات کاربران، ایمیل یا شماره تماس آن ‌ها، فروش محصول، سوق دادن مشتری به سمت دانلود نرم‌افزار ها، هدایت کاربر به سمت ثبت‌ نام در رویداد ها، معرفی محصولات یا یک محصول به کاربران دنبال کنیم همچنین بر برای برگزاری کمپین ‌های دیجیتال مارکتینگ نیز می‌ توان از صفحه فرود استفاده کرد. پس بدین‌ گونه است که صفحه فرود اهمیت بسیار زیادی داشته و نرخ تبدیل کاربر به مشتری را نیز افزایش می‌ دهد.

انواع صفحه فرود یا لندینگ پیج

  1. به ‌طور کلی در اصطلاحات تخصصی طراحی سایت ما دو نوع صفحه فرود داریم ۱- صفحه پل و ۲- صفحه فرم.
    در صفحه پل هدف طراح و سایت ‌هایی که از این نوع صفحات فرود استفاده می ‌کنند ترغیب کردن کاربر به خرید محصول می ‌باشد و با توجه به آن و بولد کردن ویژگی ‌های محصولات کاربر را به صفحه خرید هدایت می‌ کنند.
  2. دومین نوع از صفحات فرود صفحه فرم می ‌باشد که در این نوع صفحات فرود هدف فروشگاه‌ ها یا سایت‌ ها دستیابی به اطلاعات کاربران ازجمله ایمیل، شماره تماس و از این قبیل اطلاعات می‌ باشد تا بتوانند سایت‌ ها از این اطلاعات به‌ جهت دیجیتال مارکتینگ در حوزه ایمیل، sms و غیره فعالیت کنند که این اتفاق باعث می ‌شود تا کاربران حتی اگر در همان لحظه نسبت‌ به خرید محصولات اقدام نکنند در طول زمان به‌ عنوان مشتری به صفحات و سایت رجوع کرده و به مشتری دائم تبدیل شوند.

طراحی لندینگ پیج اختصاصی

نحوه طراحی صفحه لندینگ پیج

تا این ‌جای مبحث مطمئنا به ‌درستی متوجه شده‌اید که چرا ما صفحات فرود را طراحی می‌ کنیم و به کاربران همیشه لینک صفحه خانه یا همان صفحه اصلی سایت را نمی‌ دهیم زیرا ما نمی ‌دانیم که کاربری که به صفحه اصلی ما رجوع می‌ کند از چه طریق به سایت ما منتقل شده ‌است و با چه هدفی آمده ‌است، بنابراین ما با توجه به مشتری‌ هایی که از قبل داشته‌ایم و با توجه به نیاز هر مشتری صفحات فرود متفاوت را طراحی کرده و با توجه به نیاز کاربر از طریق ایمیل، sms و یا از طریق تبلیغات کاربر را به سایت و صفحه منتقل می‌ کنیم. برای این ‌که بتوانیم یک صفحه فرود اختصاصی داشته‌ باشیم که بتواند بیشترین تاثیر را برای هدف کمپین ما داشته باشد می‌ بایست شرایطی را رعایت کنیم که در ادامه با جزئیات آن‌ ها را بررسی می ‌کنیم.
ما برای این‌که بتوانیم یک کمپین درست و یک صفحه فرود با کیفیت داشته ‌باشیم ابتدا باید طرحی کلی از جشنواره و هدف کار خود را پیاده‌سازی کنیم:

بنابراین ما ابتدا باید یک طرح و برنامه ‌ریزی کلی برای کمپین خود و هدف خود از کمپین آماده کنیم و همچنین باید در خصوص مخاطبان و مشتریان و کاربرانی که به سایت نیز رجوع می‌ کنند اطلاعاتی را بدانیم که از چه طریق این کاربران به سایت ما و به صفحه فرود ما منتقل می ‌شوند. آیا با سرچ در گوگل به صفحه فرود منتقل شده‌اند یا از طریق تبلیغاتی که در فضا های دیگر مانند سایت‌ ها، اینستاگرام و یا دیگر فضا ها انجام داده‌ایم. بنابراین اطلاعات به ما کمک می‌ کند تا یک طرح کلی در خصوص صفحه فرود داشته باشیم.

برای مثال اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید و کمپین فروش گذاشته‌اید و می ‌خواهید در فضای اینستاگرام تبلیغ کنید مطمئنا باید چند محصول خاص خود را انتخاب کرده و بر روی آن‌ها مانور داده و بدنبال اطلاعاتی باید باشید که برای کاربر جذاب باشد.

دومین نکته که در طراحی صفحه فرود اختصاصی باید به ‌دنبال آن باشیم که محصولات یا خدمات ما چه مزایا و راه ‌حل‌ هایی برای کاربران به ‌همراه دارد:

ما اگر محصولی را می‌ خواهیم به فروش برسانیم باید اطلاعاتی را به کاربر منتقل کنیم بنابراین کاربر برای این ‌که یک محصولی را خریداری کند به ‌دنبال نفع شخصی خود می‌ باشد و به‌ دنبال این است که در صورت خرید آن محصول چه منفعت و مزیتی برای او به‌ همراه خواهد داشت؟ بنابراین خیلی مهم است که ما در صفحه فرود اطلاعات دقیقی را برای کاربران شرح دهیم که کاربر بتواند منفعت شخصی خود را در آن ببیند. بنابراین شفاف بودن و مختصر نوشتن در صفحه فرود بسیار با اهمیت است.
سومین نکته با اهمیت در طراحی صفحه فرود باکیفیت وجود دکمه فراخوان می ‌باشد این دکمه باید به گونه‌ای طراحی شود که کاربر هنگام مواجه شدن با آن نتواند از آن عبور کند اگر شما تا قبل از این بخش نتوانید کاربر را قانع به خرید کنید و در دکمه فراخوان نیز کوتاهی کرده باشید کاربر به‌ راحتی از صفحه شما خارج می ‌شود.

بهتر است که در صفحه فرود تنها از یک فراخوان استفاده کنید زیرا مطالعات نشان داده که اگر از دو یا چند فراخوان در یک صفحه فرود بهره ببرید باعث کاهش نرخ تبدیل کاربر به مشتری می‌ گردد. بنابراین ما می ‌توانیم در صفحات فرود از کلمات جذاب مانند گرفتن و داشتن استفاده کنیم. همچنین در دکمه فراخوان باید حس اعتماد را برای کاربر ایجاد کرد مثلاً فراخوان خود را به ‌عنوان یک پیشنهاد به کاربر معرفی کنید. همچنین حس سرعت و عجله را در کاربر افزایش دهید به ‌گونه‌ای که اگر کاربر این فرصت و مزایا را از دست دهد ممکن است مجدداً نتواند از آن استفاده کند.

و نکته آخری که در خصوص طراحی صفحه فرود باید به آن توجه داشت میزان اثر گذاری آن می ‌باشد؛ زمانی یک صفحه فرود اثر گذاری خوبی دارد که بتواند بر احساس کاربران نسبت‌ به شرکت، فروشگاه یا آن محصول یا خدماتی که در آن صفحه فرود ارائه می ‌شود تاثیر بگذارد و همچنین یک صفحه فرود باید با شرکت یا برند محصول سازگاری داشته باشد. بنابراین باید صفحه فرود را به چند قسمت تقسیم کرد که این قسمت‌ها شامل تایتل ها، متون پیشنهادی و بولد شده، دکمه فراخوان و در انتها هم می‌ توانیم از نظرات و پیشنهادات دیگر کاربران استفاده کنیم تا کاربر با مطالعه نظرات آن‌ ها نسبت ‌به خرید محصول یا هر آنچه که در صفحه فرود، هدف می‌ باشد ترغیب شود.

طراحی اختصاصی لندینگ پیج با ویلا آرت

مجموعه ویلا آرت با داشتن کادری مجرب در زمینه دیجیتال مارکتینگ و حوزه طراحی وب‌ سایت در کمترین زمان ممکن به شما کمک می ‌کند تا بتوانید یک صفحه فرود یا لندینگ پیج فوق‌العاده را برای سایت خود طراحی کنید. در این بخش هر آنچه که لازم بود تا در خصوص صفحه فرود و مزایا و تاثیر آن بر افزایش فروش در کمپین ‌ها بدانید را برای شما شرح داده‌ایم. اگر نیازمند یک صفحه اختصاصی فرود یا لندینگ پیچ برای سایت خود می‌ باشید می ‌توانید با مجموعه ویلا آرت ارتباط برقرار کنید.


نظرات